2
4

2
Stillinger
4
Klimakalender
Anders Bjartnes
Anders Bjartnes
Kommentator i Energi og Klima og ansvarlig redaktør for Norsk klimastiftelses publikasjoner. Kontakt: anders.bjartnes@energiogklima.no
Publisert 30. mai 2018
Sist oppdatert 15.09.2025, 21:57
Artikkelen er mer enn to år gammel
Klimatv.no

Se presen­ta­sjo­nene fra Agder Energi-konfe­ransen

Agder Energi-konferansen 2018 hadde tittelen «Velkommen til Europa». Her kan du se opptak og laste ned presentasjonene.
se-agder-energi-konferansen-direkte-featured.jpg

Santxo Laspalas fra Acciona presenterer under Aggder Energi-konferansen 2018.

Publisert 30. mai 2018
Sist oppdatert 15.09.2025, 21:57
Artikkelen er mer enn to år gammel
Anders Bjartnes
Anders Bjartnes
Kommentator i Energi og Klima og ansvarlig redaktør for Norsk klimastiftelses publikasjoner. Kontakt: anders.bjartnes@energiogklima.no

Agder Energi inviterte i år for fjerde gang kraftbransjen til Kristiansand for en innholdsrik konferanse over to dager, 30. og 31. mai.

Årets konferanse hadde temaet Velkommen til Europa, og fokuserte på de store regulatoriske, markedsmessige og teknologiske endringene som bølger over Europa og får stadig større påvirkning også på det norske kraftmarkedet.

Talere fra National Grid UK, Statkraft, Nord Pool, DEA, Acciona og Oxford University med flere ga presentasjoner, i tillegg til olje- og energiminister Terje Søviknes. Du kan se alle presentasjonene på Agder Energis YouTube-sider, og laste ned lysarkene fra konferansens nettside.

Over kan du se sammendrag av den første konferansedagen. Under her ser du sammendrag av dag 2.

ANNONSE
Bluesky

Les også

faerre-tak-paneler-trekker-ned-solmarkedet-featured.jpg

Færre tak-paneler trekker ned solmarkedet i EU

For første gang på et tiår hadde markedet for solkraft i EU nedgang i 2025. Bransjen venter to svake år til før det skal snu oppover igjen.
22. desember 2025
Les mer
er-det-krypto-og-kattevideoer-vi-skal-bruke-strom-pa-featured.jpg

Er det krypto og kattevideoer vi skal bruke strøm på?

PODKAST: I 2024 gikk litt mer enn én prosent av strømmen i Norge til datasentre. Forbruket kan mangedoble seg på få år. Hvilke konsekvenser har det?
16. oktober 2025
Les mer

Om oss

Om oss
Våre støttespillere
Støtt vårt arbeid
Annonsere
Personvernerklæring
Administrer informasjonskapsler

Følg oss

Facebook
Bluesky
Linkedin
Rss feed

Kontakt oss

Redaksjonen
Energi og Klima
Odd Frantzens plass 5
N-5008 Bergen
til toppen
Støtt oss
Støtt oss
Artikkelen fortsetter under annonsen
Annonse
Våre støttespillere
Ledige stillinger i det grønne skiftet

NVE søker rådgiver

Rådgiver innen energibruk, dataforvaltning og digitalisering
Oslo, Trondheim, Tønsberg
Frist: 17.03.2026
Tre kollegaer som prater sammen rundt et bord

NVE søker rådgiver

Rådgiver innen EU-regelverk, energieffektive produkter og fornybar energi
Oslo, Trondheim
Frist: 11.03.2026
kaffepause kontor kollegaer