5

Stillinger
5
Klimakalender
Anne Jortveit
Anne Jortveit
Nestleder i Norsk klimastiftelse. Journalist. Kontakt: anne@energiogklima.no
Publisert 09.09.2019, 16:00
Sist oppdatert 09.09.2019, 16:01
Artikkelen er mer enn to år gammel
Debatt

Klaus Mohns foredrag om klimarisiko

Rektor ved Universitetet i Stavanger (UiS), Klaus Mohn, har det siste året holdt en rekke foredrag om finansiell klimarisiko. Du finner lenker til presentasjonene i denne artikkelen.
klaus-mohns-foredrag-om-klimarisiko-featured.jpg

Klaus Mohn er samfunnsøkonom fra Universitetet i Stavanger og tidligere sjeføkonom i Statoil. (Foto: Universitetet i Stavanger/Mari Hult)

Publisert 09.09.2019, 16:00
Sist oppdatert 09.09.2019, 16:01
Artikkelen er mer enn to år gammel
Anne Jortveit
Anne Jortveit
Nestleder i Norsk klimastiftelse. Journalist. Kontakt: anne@energiogklima.no
Debatt

Dette er et debattinnlegg. Teksten er kvalitetssikret i tråd med redaksjonelle prinsipper for publisering. Innholdet reflekterer skribentens egne meninger.

Mohn var et av sju medlemmer i regjeringens klimarisikoutvalg som la frem sine anbefalinger i desember 2018 i NOU 2018:17 Klimarisiko og norsk økonomi. Mohn har utstrakt erfaring fra det private næringslivet. Mohn er samfunnsøkonom fra UiS. Da han i 2011 ble professor i petroleumsøkonomi ved Handelshøgskolen ved Universitetet i Stavanger, kom han fra en stilling som sjeføkonom i Statoil (nå Equinor).

Her er Klaus Mohns presentasjoner om klimarisiko fra 2019:

Climate change and economic risk UNEP/OFD Workshop, Genève, 28. august 2019.

Betre handtering av klimarisiko: Om arbeidet i Klimarisikoutvalet Seminar i regi av DNB, Stavanger, 22. mai 2019.

Climate risk and the Norwegian petro economy Oil for Development seminar, Stavanger, 14. mai 2019.

Klimarelaterte risikofaktorar: Betydning for næringsliv og kommunar Verdiskapingskonferansen, Stavanger, 8. mai 2019.

Norway's Climate Risk Commission: Better climate risk management NPF Risk Management Summit, Stavanger, 4. april 2019.

Klimarisiko i olje- og gassnæringa: Verknadar, respons og tilpassing Kluges Offshore Summit, Stavanger, 20. mars 2019. Her kan du se filmopptak av Mohns innlegg på denne konferansen, det tar en snau halvtime.

Klimarisiko og oljeutvinning: Tilpassing og respons i marknad og næring Energyworld Conference, Stavanger, 14. mars 2019.

Klimarisiko: Konsekvensar for petroleumsnæringa Presentasjon for Norsk Olje og Gass, Stavanger, 4. mars 2019.

Oljen og klimaet: Risiko og tilpassing i marknad og næring Presentasjon for Aker BP, Stavanger, 22. januar 2019.

Mohn deler artikler om blant annet klimarisiko også via sin twitterkonto @Mohnitor.

Vil du lese eldre presentasjoner finner du flere på denne nettsiden til UiS.

ANNONSE
Bluesky

Om oss

Om oss
Våre partnere
Støtt vårt arbeid
Annonsere
Personvernerklæring
Administrer informasjonskapsler

Følg oss

Facebook
Bluesky
Linkedin
Rss feed

Kontakt oss

Redaksjonen
Energi og Klima
Odd Frantzens plass 5
N-5008 Bergen
Norsk Redaktørforening – Redaktøransvar
Energi og Klima arbeider etter Vær Varsom-plakatens regler for god presseskikk. Energi og Klima har ikke ansvar for innhold på eksterne nettsider som det lenkes til. Den som mener seg rammet av urettmessig medieomtale, oppfordres til å ta kontakt med redaksjonen. Ansvarlig redaktør er Ine Schwebs.
til toppen
Støtt oss
Støtt oss
Artikkelen fortsetter under annonsen
Annonse
Våre partnere