Stillingenes hovedansvarsområder

Stillingene er fordelt på fem hovedarbeidsområder hvor du blant skal:

For alle stillingene er det aktuelt å lede eller delta i ulike typer drifts- og utviklingsoppgaver i avdelingen, avhengig av kompetanse og erfaring. Prosjekter og oppgaver løses i stor grad på tvers av seksjoner i klimaavdelingen, og det vil ofte være behov for at medarbeiderne bidrar i oppgaver utover stillingens hovedansvarsområder, både i og utenfor egen seksjon. 

Kompetansekrav

Kvalifikasjoner

Felles for alle stillingene:

Spesielt viktige kvalifikasjoner for det enkelte arbeidsområde:

Transportseksjonen (KTS)

Seksjon for klimatilpasning og lokale klimatiltak (KLK)

Seksjon for utslippsregnskap og metode (KUM) 

Klimakvoteseksjonen (KKV)

Seksjon for arealbruk og industri (KAI)

Egenskaper

Felles for alle stillingene:

Vi tilbyr

Spørsmål om stillingene og hvordan du søker

Kontaktperson for stillingene er avdelingskoordinator Helle Myrthel Kvalvik, telefon 405 51 311.

Du sender søknad på norsk med relevante vitnemål og attester elektronisk gjennom Jobbnorge.no. Vi forventer at du både besvarer de korte spørsmålene og sender inn en søknadstekst.

Vi ønsker at du laster opp dine vitnemål gjennom Vitnemålsportalen.

Merk søknaden 32-2022 KAL

Søknadsfrist: 22. mai 2022

Vi utarbeider offentlig søkerliste ved søknadsfristens utløp. Opplysninger om deg som søker kan bli offentliggjort selv om du har bedt om ikke å bli ført opp på søkerlista, jf. offentlighetsloven §25. Dersom vi ikke etterkommer en anmodning om å unntas offentlighet, vil du få beskjed og anledning til å trekke søknaden din.

Her er lenke til vår personvernerklæring.

Som IA-bedrift ønsker vi en balansert alders- og kjønnssammensetning og å rekruttere flere personer med redusert funksjonsevne, hull i CV og personer med innvandrerbakgrunn.

Dersom det er kvalifiserte søkere med funksjonsnedsettelse, hull i CV-en eller innvandrerbakgrunn, skal vi innkalle minst én søker i hver av disse gruppene til intervju. For å bli vurdert som søker i disse gruppene, det vil si bli positivt særbehandlet på denne måten, må søkerne oppfylle visse krav. Les mer om kravene i Arbeidsgiverportalen.

Vi oppfordrer deg til å krysse av i jobbportalen dersom du har funksjonsnedsettelse, hull i CV-en eller innvandrerbakgrunn. Avkrysningene i jobbsøkerportalen danner grunnlag for anonymisert statistikk som alle statlige virksomheter rapporterer i sine årsrapporter.