2
4

2
Stillinger
4
Klimakalender
Anne Jortveit
Anne Jortveit
Nestleder i Norsk klimastiftelse. Journalist. Kontakt: anne@energiogklima.no
Publisert 18. desember 2018
Sist oppdatert 19.11.2019, 10:55
Artikkelen er mer enn to år gammel
Klimatv.no

Kunn­skaps­fro­kost: Martin Skancke m.fl. om klima­ri­siko og norsk økonomi

På dette frokostmøtet i regi av Norsk klimastiftelse, Finans Norge, Finansforbundet og CICERO Senter for klimaforskning utdyper utvalgsleder Martin Skancke klimarisikoutvalgets vurderinger og anbefalinger. Se opptak av møtet som fant sted 18. desember.
frokostmoete-skancke-klimarisiko-norsk-okonomi-featured.jpg
Publisert 18. desember 2018
Sist oppdatert 19.11.2019, 10:55
Artikkelen er mer enn to år gammel
Anne Jortveit
Anne Jortveit
Nestleder i Norsk klimastiftelse. Journalist. Kontakt: anne@energiogklima.no

Øvrige innledere var blant andre Carine Smith Ihenacho (Chief Corporate Governance Officer i Norges Bank Investment Management), Idar Kreutzer (adm. dir. i Finans Norge), Kristina Alnes(seniorrådgiver i CICERO Senter for klimaforskning), Åmund T. Lunde (adm. dir. i Oslo Pensjonsforsikring), Nanna Ringstad (spesialrådgiver i Finansforbundet), Terje Breivik (parlamentarisk leder i Venstre) og Åsmund Aukrust (stortingsrepresentant for AP). Møteleder er Anne Jortveit (nestleder i Norsk klimastiftelse). 

Arrangementet er en del av Klimastiftelsens prosjekt og rapport «Klimarisiko – finans og børs» som støttes av Finansmarkedsfondet.

Klimarisikoutvalgets rapport ble avgitt 12. desember.

ANNONSE
Bluesky

Les også

En mann i hvitt religiøst antrekk og briller sitter på en stol, holder papirer og snakker i en mikrofon mot en ensfarget bakgrunn.

Paven fordømmer klimaskeptikere som Trump

Denne ukens fem utvalgte nyheter: Klar klimatale fra paven, krav om global finansreform, miljøproblemer truer konkurransekraften, ny britisk fornybar-rekord og billigere ren strøm i Spania.
3. oktober 2025
Les mer
En person i refleksvest står i nærheten av et parkert F-35 jagerfly som tankes opp på en våt flyplass under en overskyet himmel.

Grønn omstilling kan gi Forsvaret fordeler i en krise

– Klimaendringene rammer også våre motstandere. Hvis vi kan operere bedre i det nye klimaet, får vi en styrkeforsterker, sier FFI-forskerne Marius Nyquist Pedersen og Bjørn Olav Knutsen.
22. september 2025
Les mer

Om oss

Om oss
Våre støttespillere
Støtt vårt arbeid
Annonsere
Personvernerklæring
Administrer informasjonskapsler

Følg oss

Facebook
Bluesky
Linkedin
Rss feed

Kontakt oss

Redaksjonen
Energi og Klima
Odd Frantzens plass 5
N-5008 Bergen
til toppen
Støtt oss
Støtt oss
Artikkelen fortsetter under annonsen
Annonse
Våre støttespillere
Ledige stillinger i det grønne skiftet

NVE søker rådgiver

Rådgiver innen energibruk, dataforvaltning og digitalisering
Oslo, Trondheim, Tønsberg
Frist: 17.03.2026
Tre kollegaer som prater sammen rundt et bord

NVE søker rådgiver

Rådgiver innen EU-regelverk, energieffektive produkter og fornybar energi
Oslo, Trondheim
Frist: 11.03.2026
kaffepause kontor kollegaer